Popáleniny (I. a II. stupně)

HemaGel je zdravotnický prostředek, který je vhodný také pro léčbu ran vzniklých následkem termického působení. Urychluje proces hojení, brání vysoušení rány a předchází vzniku jizev. Jeho příznivé účinky jsou potencovány vázáním nežádoucích kyslíkových radikálů, udržováním optimálního pH v ráně, dodáváním vlhkosti do rány, čímž také zabraňuje vysušování, podstatně snižuje bolestivost rány a již v průběhu hojení výrazně změkčuje a zlepšuje vzhled následné jizvy. Další předností je, že neobsahuje antibiotika ani žádné složky biologického původu.

V domácím prostředí doporučujeme ošetřovat jen drobné popáleniny. Pokud se jedná o popálení většího rozsahu, vyhledejte lékařskou pomoc.

Aplikace HemaGelu na popáleniny (drobné popáleniny od sporáku, opaření horkou vodou, spáleniny od slunce)

  1. Proveďte šetrně mechanickou očistu popáleniny.
  2. Otevřete tubu vpichem pomocí otočného víčka.
  3. Aplikujte gel na popáleninu v tenké, 1-2 mm vrstvě. Gel přilne na spodinu rány a postupně vstřebá sekrety a další tekutiny z rány.
  4. Ránu šetrně kryjte nesavým krytím (mastným tylem, např. Atraumanem) další vrstvou může být polštářková náplast nebo jiný fixační materiál. (Ujistěte se, že mezi krycím materiálem a povrchem popáleniny nezůstal žádný vzduch, který by bránil řádné funkci HemaGelu.)
  5. V případě popálení můžete HemaGel využít i pro chlazení rány – stačí umístit tubu do lednice a efekt snížení bolestivosti po aplikaci chladného gelu bude ještě výraznější.
  6. Účinek gelu se projevuje bobtnáním. Jeho unikátní technologie zabraňuje přilepení k ráně a tím umožňuje i velmi snadné odstranění gelu bez bolesti jemným setřením.
  7. Převazy provádějte podle charakteru a vývoje defektu, nejdéle však po 24 hodinách.
  8. Pokud se rána nehojí, vyhledejte lékařskou pomoc

Doporučená balení: HemaGel 5g, HemaGel KIDS

Novinky
Hemagel pomůže při léčbě akné

Hemagel pomůže při léčbě akné

Zanícená místa a jizvičky se neobjevují pouze po...

Odřeniny a škrábance zahojí nejrychleji Hemagel

Odřeniny a škrábance zahojí nejrychleji Hemagel

Povrchové ranky, mezi něž patří škrábance a...

Když sezení bolí… aneb Jak si poradit s anální fisurou

Když sezení bolí… aneb Jak si poradit s anální fisurou

I přes bolest a případné krvácení jdeme s tímto...