Odřeniny a škrábance zahojí nejrychleji Hemagel

Povrchové ranky, mezi něž patří škrábance a odřeniny, jsou na denním pořádku zvláště u dětí. Většinou se obejdou bez komplikací.

Povrchové ranky, mezi něž patří škrábance a odřeniny, jsou na denním pořádku zvláště u dětí. Většinou se obejdou bez komplikací. Mohou se ale dlouho hojit a tvořit strupy, které někteří z nás nenechají bez strhnutí. Hemagel hojení zrychlí a zpříjemní.

Jak na čerstvou ránu:

  • Nejlepším pomocníkem k vyčištění právě vzniklé rány je vlažná tekoucí voda.
  • Pokud je v ráně například písek, můžete ho odstranit čistou pinzetou. Mýdlo tam však nepatří.
  • Neparfemovaným mýdlem můžete očistit až okolí rány – používejte měkkou tkaninu namočenou ve vodě.
  • Krvácení – většina malých poranění přestane krvácet brzy sama. K zastavení krvácení postačí pevnější tlak gázou na ránu. Rány na hlavě a obličeji mohou ale krvácet o mnoho více než jinde na těle, protože tato místa jsou bohatě zásobena cévami.

Kdy jít k lékaři?

Někdy si s ránou nemůžeme poradit sami. A to tehdy, je-li příliš hluboká nebo její okraje nepřiléhají k sobě. V tomto případě lékař ránu ošetří buď stehy, nebo tkáňovým lepidlem. Pro odbornou pomoc se vydejte i tehdy, pokud je rána většího rozsahu v obličeji nebo v ní zůstane nečistota, která nejde odstranit. Pokud z rány vytéká hnis, je zanícená a zarudlá nebo začínáte mít horečku, i tehdy je namístě vyhledat odborné ošetření.

Rány potřebují vlhko

Ke svému hojení potřebuje být rána čistá a udržovaná ve vlhkém prostředí. Jedině tak se zabrání nebo minimalizuje vznik jizvy a zároveň dochází k správnému hojení. Toho lze dosáhnout použitím Hemagelu, který dostanete koupit volně v lékárně. Hemagel vytvoří po nanesení na ráně elastickou vrstvičku, která ráně dodává vlhkost a zabraňuje infekci. Nejenže zmírní bolestivost, ale co je nejdůležitější, zrychlí proces hojení. Převazy s Hemagelem nejsou provázeny bolestí, protože gáza se na ránu nepřilepí. Malá tubička Hemagelu najde místo v každé domácí lékárničce.

(skl)

Zdroj: familydoctor.org

Páči sa Vám tento článok?
Hlasy: 67
Zdieľanie a tlač
X
ODOSLAŤ
Novinky
Hemagel pomůže při léčbě akné

Hemagel pomůže při léčbě akné

Zanícená místa a jizvičky se neobjevují pouze po...

Odřeniny a škrábance zahojí nejrychleji Hemagel

Odřeniny a škrábance zahojí nejrychleji Hemagel

Povrchové ranky, mezi něž patří škrábance a...

Když sezení bolí… aneb Jak si poradit s anální fisurou

Když sezení bolí… aneb Jak si poradit s anální fisurou

I přes bolest a případné krvácení jdeme s tímto...